Iesakām apmeklēt

Alirana_logo

Logo_LASVATA

Latvijas Skaņas un Valodas Terapijas asociācija

Attēli
-------------------------
Šobrīd klātienē ir 11 viesi 

Skaņas Terapijas metodes

1. Balss kā terapijas instruments – zilbju, patskaņu un mantru dziedāšana. Panāk rezonansi ar atsevišķām ķermeņa daļām, orgāniem, čakrām. Terapeits ar skaņas palīdzību skenē un virza vajadzīgo frekvenci( intuitīvi) uz attiecīgo zonu. Tā ir visdabīgākā metode, kuras paņēmienus var apgūt ikviens (ja vēlas) Maza piebilde - latviešu valodā vārdam “dziedāt” un “dziedināt” ir viena sakne. Vai nejauši?

2. Elektroniskā Auss – Dr. Alfreda Tomatisa radītā autormetode. Balstās uz speciāli filtrētu ierakstu klausīšanos. Procesā tiek trenētas auss pamatfunkcijas- a) līdzsvars, b) spēja saklausīt skaņas, c) smadzeņu spējas uztvert un apstrādāt informāciju.
Plaši pielietota pasaulē. Ļoti labvēlīgi iedarbojas dažādu spektru nelīdzsvarotības gadījumos- mācīšanās grūtības, disleksija, autisms, uzmanības deficīts, pārmērīga emocionalitāte.

3. Vibroakustiskā terapija – lieto speciālus galdus, krēslus, gultas. Skaņas frekvences iedarbojas tieši uz ķermeni, izmantojot visus ķermeņa rezonatorus.
Iedarbība- atslābinoša, nomierinoša. Palīdz dažādām muskuļu problēmām un vispārējam organisma tonusam.

4. Skaņu Kamertoņu terapija – lieto īpaši radītas un skaņotas toņdakšas. Rezultātā ķermenis atslābinās un rezonē ar kamertoņu radīto intervālu, radot līdzsvaru nervu sistēmas darbībā. Sekmīgi pielieto muguras skriemeļu skaņošanā, palīdzot mazināt sasprindzinājumu un sāpes. (Līdzīgs princips kā ķīniešu adatu terapijai).

5. Mūzikas klausīšanās ierakstu terapijas – piem., TLP no Advanced Brain Technology. Metodes pamatā A. Tomatisa fundamentālie pētījumi. Klīniski pārbaudīta. Izmanto speciāli filtrētus klasiskās mūzikas ierakstus, lai stimulētu iekšējās auss muskuļus skaņas uztverei un apstrādei. Mūzikas ieraksti pieejami caur licenzētiem speciālistiem.